Makijaż artystyczny Katarzyny Gryko
Strona Główna · Artykuły · Forum · Linki · Kategorie Newsów 28 Lipiec 2021 11:05
Katarzyna Gryko
Wizażystka, kosmetyczka, lekarz weterynarii. Pełna pomysłów, zaangażowana w pracę. Makijaż to moja pasja!
Kwalifikacje i osiągnięcia
KWALIFIKACJE OSIĄGNIĘCIA
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
KONKURS MAKIJAŻU
Ostatnie Artykuły
Tajemnice podkładu
Ślub? Przygotowanie ...
Elektrostymulacja w ...
GALWANIZACJA
Peelingi i maski kos...
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 102
Najnowszy Użytkownik: JoshPauts
CENNIK
CENNIK
  Peelingi i maski kosmetyczne
PEELINGI
występują w postaci kremu lub żelu zawierającego cząstki ścierne (peelingi drobnoziarniste, gruboziarniste) lub substancje chemiczne o właściwościach oczyszczających (peelingi enzymatyczne). Peelingowanie polega na usunięciu martwych komórek i odsłonięciu młodych, dzięki czemu skóra staje się gładka i lepiej wchłania kosmetyki.


RODZAJE PEELINGÓW:

MECHANICZNE : DROBNOZIARNISTY,GRUBOZIARNISTY
ULTRADŻWIĘKOWE: KAWITACYJNY
CHEMICZNE: ENZYMATYCZNY

Oto kilka przykładów stosowanych w kosmetyce peelingów:

Peeling kawitacyjny

To nowy system do głębokiej pielęgnacji skóry i jej regeneracji, bez efektów ubocznych. Peeling ultradźwiękowy jako system działa na skórę łagodnie poprzez przyjemne, naturalne wibracje bez użycia prądu elektrycznego. Zastosowanie tego urządzenia pozwala na głęboką regenerację skóry poprzez błyskawiczne i efektywne jej odnowienie oraz oczyszczenie na dużej głębokości, czego rezultatem jest - zauważalna w widoczny sposób - skóra odnowiona i odświeżona. Można podać wiele powodów, dla których nowa technika peelingu ultradźwiękowego powinna zostać włączona do zabiegów leczniczych twarzy i ciała w celu zapewnienia im głębokiego oczyszczenia, złuszczenia oraz odmłodzenia skóry, a są one następujące.

Głębokie oczyszczenie porów pozwala na lepszą wymianę jonów i natlenienie skóry, przygotowuje skórę do wszelkich kosmetycznych aplikacji, odbywa się naturalna, głęboka penetracja produktów bez zastosowania prądu, efekt wzbudzonej energii powoduje, że poziom melaniny spada, a odbarwienia i skazy cery znikną.

System działa wykorzystując specjalnie skonstruowaną metalową szpatułkę, wprawianą w wibracje o częstotliwości ultradźwiękowej, co w rezultacie daje efekt nadzwyczajnego nawilżenia, przyśpieszonej cyrkulacji krwi, wzmocnienia tkanki skórnej. Szybkość wibracji w ograniczonej przestrzeni stwarza pewien rodzaj efektu podobnego do aerozolu. Wszystkie zanieczyszczenia skóry tworzące zawiesinę po zastosowaniu produktów leczniczych są wybijane z porów i uwalniane na zewnątrz skóry.

Peeling ziołowy

Głęboki peeling wykonywany zestawem kosmetyków jest zabiegiem bezpiecznym i znajduje zastosowanie w kosmetyce głównie w celu wygładzenia skóry ze zmianami typowymi dla cery tłustej, trądzikowej, z przebarwieniami i bliznami oraz zmarszczkami zarówno u osób młodych, jak i w podeszłym wieku.

Zabieg ten składa się z dwóch faz wykonywanych w pewnym odstępie czasu. Wiąże się to z dwiema wizytami u kosmetyczki. Na trzy dni przed zabiegiem konieczne jest mechaniczne oczyszczanie skóry.
Efekty:
• leczy trądzik i zmiany potrądzikowe
• zmniejsza pory, blizny, rozstępy skórne
• likwiduje nadmierne rogowacenie naskórka, przebarwienia
• wygładza zmarszczki
• powoduje wygładzenie i lepsze napięcie skóry
• widoczny, znaczny wzrost jej elastyczności oraz poprawę odżywienia ,lepsze nawilżenie i rozjaśnienie.

Peeling migdałowy

To delikatny zabieg złuszczania naskórka przy użyciu naturalnego kwasu migdałowego. Kwas migdałowy jest pozyskiwanym z migdałów alfa-hydroksykwasem. Wykonany przy jego użyciu peeling chemiczny charakteryzuje brak pieczenia i zaczerwienienia przy dużej efektywności terapeutycznej. Peeling nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, codziennego pojawiające się łuszczenie jest delikatne i można je zniwelować środkami nawilżającymi.

Peeling migdałowy nie zwiększa wrażliwości skóry na działanie słońca.

Wskazania:
• fotostarzenie skóry
• trądzik grudkowo- krostkowy
• przebarwienia


Peeling z użyciem kwasów

Peeling z przeznaczeniem do skóry trądzikowej, zawiera mieszaninę hydroksykwasów (kwas glikolowy, mlekowy oraz cytrynowy), kwas kojowy i salicylowy. Kwas kojowy ma właściwości bakteriostatyczne, które są bardzo pomocne w leczeniu trądziku i łopotowego zapalenia skóry.

Wskazania

• trądzik aktywny
• trądzik różowaty
• łojotokowe zapalenie skóry

Peeling z zastosowaniem argininy

Arginina jest aminokwasem otrzymywanym z brązowego cukru. Aktywuje ona system immunologiczny, zwiększa syntezę białek i eliminacje białek.
Ma działanie przeciwzapalne, nawilżające i normalizujące pracę skóry. Stymuluje układ krążenia, syntezę kolagenu, zwiększa elastyczność skóry.
Nie powoduje podrażnień skóry - odpowiedni dla skóry wrażliwej.

Wskazania

• skóra wrażliwa
• odmłodzenie: drobne zmarszczki, dojrzała i zniszczona słońcem skóra
• poprawa grubości i jędrności skóry
• rozszerzone pory
• przebarwienia

MASKI KOSMETYCZNE

Są to zabiegi kosmetyczne, jedne z najstarszych form upiększania. Stosowanie masek w nowoczesnej kosmetyce jest nieodzownym zabiegiem czy też częścią zabiegu kosmetycznego. Maski przy umiejętnym stosowaniu i prawidłowym doborze działają lepiej i skuteczniej niż kremy i inne preparaty kosmetyczne, niektóre dają efekt natychmiastowy lecz krótkotrwały inne zaś dają trwale efekty dopiero po kilkukrotnym zastosowaniu. Maski nawilżają i odżywiają głębokie warstwy skóry, regenerują, wygładzają zmarszczki.

MASKI
ROZMIĘKCZAJĄCE

kataplazma - tzw. Ziołówka - W zależności od rodzaju dodanych ziół kataplazma może mieć działanie baktejobójcze, przeciwzapalne, przeciwłojotokowe, pobudzające, ściągające
maska parafinowa - głównie do skóry tłustej i zanieczyszczonej w celu rozpulchnienia i rozszerzenia porów

CERA: tłusta, zanieczyszczona lub inne przed zabiegiem oczyszczania; także to cer słabo ukrwionych, bladych, zmęczonych i atroficznych;

DZIAŁANIE: Za pomocą tych masek skóra uwalnia się od nadmiernej ilości brudu i wydzielin skórnych. Skóra się rozpulchnia co ułatwia oczyszczanie oraz przygotowuje skórę do przyjęcia kolejnych preparatów

SKŁAD: kataplazma:
podstawą są zioła o działaniu śluzorodnym (siemię lniane, len, lipa, otręby pszenne, płatki owsiane, korzeń prawoślazu)
Składniki można dodać bezpośrednio do maski parafinowej lub pod maskę,pobudza, łagodzi, odżywia

ŚCIĄGAJĄCE
Maski ściągające można wzbogacać przez dodanie nalewek lub naparów ziołowych w zależności od rodzaju skóry i osiągnięcia zamierzonego efektu.

DZIAŁANIE: stosowane w celu zamknięcia porów po zabiegu oczyszczania

SKŁAD: tlenek cynku, kreda, kaolin, ziemia okrzemkowa, węglan magnezu i są pozbawione tłuszczy

LECZNICZE

Skóra w stanie chorobowym stosuje się w celu przyswojenia przez skórę leczniczych preparatów W zależności od stanu chorobowego skory stosuje się maski zawierające związki odkażające, leczące, bakteriobójcze itp.

NAWILŻAJĄCE

CERA: do wszystkich rodzajów cer

DZIAŁANIE: poprawa stanu skóry, likwidacja uczucia ściągania, zmiękczenie naskórka, nawilżenie skóry, spłycenie zmarszczek stosowane w gabinetach mają dużo głębsze działanie i stosuje się je w połączeniu z innymi preparatami głęboko działającymi

OCZYSZCZAJĄCE

• "scrub" peeling drobno, średnio lub gruboziarnisty
• enzymatyczne - stosowane z wapozonem dają lepszy efekt
• krem gommage - doprowadzane do wyschnięcia na twarzy

CERA:do wszystkich rodzajów cer do usuwania zrogowaciałego naskórka, oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i wydzielin skórnych, cerę rozświetlają i nadają zdrowy wygląd.

SKŁAD: drobinki ścierające naskórek pochodzenia roślinnego lub syntetycznego oraz enzymy, które rozpuszczają powierzchniowe warstwy naskórka; glinki które, które pochłaniają łój oraz inne zanieczyszczenia

GIPSOWE-MODELUJĄCE

• typu "peel of" - tworzą błonkę na skórze
• alginaty - maska zimna - okluzja - ma działanie odżywcze, wygładzające, stabilizujące, lecznicze, regenerujące, nawilżające - aktywizuje preparaty zastosowane pod maskę.
Maski gipsowe można stosować na twarz, dekolt, piersi, brzuch, pośladki, ręce,

Przeciwwskazania: klaustrofobia, alergia ,trądzik,uszkodzenia skóry,trudności w oddychaniu działanie liftingujące, aktywizuje czynności skóry, Pod maskę nakłada się ampułkę z wysoką zawartością substancji aktywnych, następnie tłustą maskę lub krem a następnie maskę gipsową.
SKŁAD:węglan cynku, magnez, kaolin, siarka, gliceryna,latex

KOLAGENOWE

hamuje parowanie wody z naskórka, wzmacnia skuteczność wprowadzanych substancji czynnych, poprawia napięcie i elastyczność skóry. wytwarzane z naturalnego hydrolizatu kolagenu, występują w postaci płatów kolagenowych lub w ampułce

ŻELOWE

Tworzą na skórze przeźroczysty, elastyczny film. dzięki temu skóra otrzymuje dużą porcje wilgoci staje się bardziej napięta i elastyczna kwas hialuronowy, aminokwasy, naturalny czynnik nawilżający, wyciągi ziołowe oraz substancje odżywcze.

POD OCZY

Są przeznaczone do miejsc szczególnie delikatnych i wrażliwych jak górna i dolna powieka.

DZIAŁANIE: Likwidują sińce pod oczami, worki i zmarszczki

SKŁAD:niewielka ilość związków tłuszczowych, mają bardzo delikatną konsystencję


Dużym powodzeniem cieszą się Maseczki z glinki
Maseczki te bazują najczęściej na minerałach, które odznaczają się wysokim stopniem wchłanialności wody. Maseczki z dodatkiem glinki leczniczej mają charakter oczyszczający- przyjmują substancje z powierzchni skóry i zaraz przekazują minerały do jej wnętrza. Stwierdzono również, że wpływają pozytywnie na wymianę jonów. Łączy się je często z fizykoterapią. Maski te usuwa się za pomocą wody bez żadnych dodatków.

Maseczki z glinki dają skórze przyjemne uczucie świeżości. Podobnie jak maski z alginatu. Można je łączyć z silnie skoncentrowanymi substancjami aktywnymi. Szczególnie dobre rezultaty daje zastosowanie tych masek do skóry z problemami, np. przetłuszczonej, z wypryskami, lekkim trądzikiem oraz łuszczącej się.
W przypadku zaburzeń funkcjonowania bariery skóry nie potrzeba dodawać żadnych substancji aktywnych, a po zastosowaniu maseczki zaleca się nałożenie kremu natłuszczającego bez składników mogących wywołać podrażnienie.

Maseczka z alginatu
Furorę robią maski z tzw. alginatu. Alginat to ścianki komórek alg, które dzięki specjalnemu przetworzeniu mają postać białego proszku. Proszek zmieszany z wodą tworzy zawiesinę o konsystencji gęstej śmietany. Po rozprowadzeniu na twarzy, szyi czy dekolcie w ciągu kilkunastu sekund zmienia się w galaretkę o właściwościach chłodzących i nawilżających. Dodaje się do niej niekiedy substancje aromatyczne i natłuszczające. Odpoczynek pod taką maską to prawdziwa uczta dla suchej, wrażliwej skóry z popękanymi naczynkami krwionośnymi. Maski z alg mogą być wkomponowane w różne rodzaje zabiegów kosmetycznych.

Okłady z alg zmikronizowanych są używane w terapii trądziku młodzieńczego. Oczyszczają skórę z toksyn, łagodzą stany zapalne, poprawiają koloryt i wygładzają powierzchnię naskórka.

Ograniczają nadmierną aktywność gruczołów łojowych. Są też doskonałą terapią innych, trudnych do leczenia chorób skóry: łuszczycy, rybiej łuski, egzemy.

Ciekawą rzeczą są systemy koncentratów,które mogą być wykorzystywane zarówno przy maseczkach z kremowych, maseczkach z alginatów i kolagenu, z glinki, jak i w modelazach, a więc przejście z jednego typu maseczki do drugiego wymaga jedynie zastosowania innych koncentratów.

Ponieważ koncentraty są samodzielnymi preparatami, można ich używać w przypadku skóry z problemami zarówno miejscowo, jak i całościowo. Każdą skórę należy traktować indywidualnie i dostosowywać użycie peelingów i masek do jej typu.

KATARZYNA G.
  Komentarze
madziula2701 dnia 16 marzec 2011
Ja lubię takie specyfiki pochodzenia naturalnegosmiley Jakieś maseczki owocowe, bzowe, peelingi owsiane itp. Albo błotne! O, w Avonie jest świetna maseczka błotnasmiley!
  Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
  Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Ile płacisz za profesjonalny makijaż?

do 50zł

60-70zł

70-90zł

100-120zł

więcej niż 120zł

nie korzystam z takich usług

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Gawrsx2p
19/11/2017
Dzien dobry Potrzebna kasa? Zaden problem! https://goo.gl/eaNBmN

ScottOwele
22/06/2017
orujuul http://www.nikefreeuomosa
ldi.it/872-nike-free-run-
5.0-v4 http://www.pragmaticus-ar
maturen.de/adidas-frauen-
531.html http://www.vom-eulenloch.
de/nike-magista-obra-fg-


AmigoSare
11/03/2017
#CATAMBERJEWELRY, Cats, Natural BALTIC AMBER You are Welcome in my Baltic Amber exhibition #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu
[url=https://www.etsy.com
/listing/510115267/cat-10


AlisaSare
09/03/2017
#AMBERZODIAC #AmberWizard JEWELRY ASTROLOGY #BALTIC #AMBER #PERSONALIZED #Brooch #Earrings You are Welcome in my Baltic Amber exhibition #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu
[url=htt


AlisaSare
04/03/2017
#AmberWizard JEWELRY natural #BALTIC #AMBER Round #Earrings Cats for Catlovers You are Welcome in my Baltic Amber collection #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu
[url=https://www.etsy.c


AlisaSare
03/03/2017
#AmberWizard JEWELRY natural #BALTIC #AMBER Round #Earrings Cats for Catlovers You are Welcome in my Baltic Amber store #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu
[url=https://www.etsy.com

AmigoSare
01/03/2017
#CATAMBERJEWELRY, Cats, Natural BALTIC AMBER You are Welcome in my Baltic Amber collection #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu
[url=https://www.etsy.com
/listing/510115699/cat-10


AmigoSare
16/02/2017
#CATAMBERJEWELRY, Cats, Natural BALTIC AMBER You are Welcome in my Baltic Amber store #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu
[url=https://www.etsy.com
/listing/510115699/cat-10
0


AmigoSare
15/02/2017
#CATAMBERJEWELRY, Cats, Natural BALTIC AMBER You are Welcome in my Baltic Amber collection #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu
[url=https://www.etsy.com
/listing/510115267/cat-10


AlisaSare
04/02/2017
#AMBERZODIAC #AmberWizard JEWELRY ASTROLOGY #BALTIC #AMBER #brooch #necklace You are Welcome in my Baltic Amber shop #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu
[url=https://www.etsy.com

Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie